Новини
24 грудня, 2007р.Lilit

“Піккардійська терція”: “Ми співаємо всі шестеро… або ніяк!”

“Піккардійська терція”: “Ми співаємо  всі шестеро… або ніяк!”

Виступи львівської вокальної формації “Піккардійська терція” в Рівному — надзвичайна рідкість. А сольні так і взагалі — за межею реальності. Проте відзначити своє 15-річчя формація вирішила в широкому масштабі — всеукраїнським туром. І хоч квитки на концерт були розкуплені давно, а до концерту лишався цілий тиждень, “Піккардійська терція” знайшла вільну хвилину й приїхала в Рівне, щоб поспілкуватися з журналістами.

Почути акапельний спів за тиждень до концерту журналістам так і не судилося. “Піккардійці” не піддалися на благання й твердо заявили:

— Ми співаємо або всі шестеро, або ніяк!

Довелося зупинитися на останньому, адже на прес-конференцію приїхали лише троє тенорів — Володимир Якимець (за сумісництвом — художній керівник формації), Андрій Капраль та Ярослав Нудик. Відсутність ще трьох колег — тенора Романа Турянина, баритона Богдана Богача та баса Андрія Шавали — пояснили просто: хлопці дописують у студії свої партії для нового альбому.

— Ми хотіли видати цей альбом раніше, — пояснює Володимир Якимець. — Але вийшло інакше. Диск міститиме 14 чи 15 зовсім нових треків. Це наші оригінальні пісні та твори інших авторів. З-поміж усіх наших дисків “Етюди” вирізняються цілісною преджазовою стилістикою з джазовими елементами.

— “Етюди” стануть новою гілкою в нашому житті, — додає Андрій Капраль. — Це своєрідна збірка всієї тієї мудрості, якої ми набралися за 15 років у нашому, вибачте за грубість, шоу-бізнесі. Сподіваємось, що вже в середині грудня на радіостанціях відбудеться реліз першої пісні з цього альбому — “Останній літній дощ”.

Народжуються твори “Піккардійської терції” спонтанно. Особливого натхнення чекати не доводиться, тим паче самі вокалісти зазначають, що “соціалка” надихнути на прекрасне не може.

— Пісня — це справа 30 секунд, — запевняє Ярослав Нудик. — Приходить ідея — і все. Головне її просто не упустити. Коли ж із цим усе гаразд, далі справи за роботою голосом.

— За кордоном акапельний спів дуже популярний, — говорить Володимир Якимець. — Там чимало подібних колективів, не менш різноманітних проектів, в які нас запрошують.

— Ми не продюсерська агенція, щоб когось розкручувати, — твердо констатує пан Володимир. — Можемо допомогти порадою, але не більше.

Подібне категоричне “Ні!” прозвучало й на питання про можливість появи у “Піккардійській терції” жінки.

— Новій людині доведеться надзвичайно багато працювати, адже потрібно вивчити чимало пісень, які ми виконували раніше. А це не жарти! — зауважив художній керівник. — До того ж ми всі чоловіки, тому цілком нормально сприймаємо, коли переодягаємося до концерту прямісінько у бусі, бо не встигаємо на виступ. А жінці ж треба не просто переодягнутися, треба ще себе до ладу довести… Тому їй з нами буде просто не комфортно.

— До того ж у нас вже є жінка — наш прес-аташе, — посміхаючись, додає Ярослав Нудик. — Цього цілком досить.

Ірина НИЧИПОРУК

Джерело:ОГО.ua
Коментарів : 0

19 грудня, 2007р.Lilit

“Піккардійська терція” покорила Тернопіль

Три останні пісні на концерті “Піккардійської терції” усі глядачі в “Березолі” слухали стоячи. Такого фурору не було навіть під час виступу Тіни Кароль, який відбувся нещодавно. Тернополяни з самого початку виступу захоплено слухали старі та пісні з нового альбому “Трамвайні етюди”, але найбурхливіше реагували на майже легендарні хіти. Коли гурт виконував їх, Андрій Капраль направляв мікрофон в зал і з насолодою слухав, як співали тернополяни. — У вас дуже співучі люди, — казав він. — Нам надзвичайно приємно виступати тут. Бо ваше місто для нас дуже фартове ще з тих часів, коли ми тут давали свій другий концерт. Тоді Тернопіль нас дуже підтримав. А загалом під час концерту багато про себе піккардійці не розповідали. Наголосили, що своє 15-річчя, до якого й приурочили цей тур, вони не вважають кінцем творчої діяльності і чимось містичним, незважаючи на те, що вони на сьогодні вже посадили 15 дерев і виховують 15 дітей. Після виступу Андрій Капраль зізнався, що надзвичайно зворушений таким гарячим прийомом тернополян. — Ми уже виступили в десяти містах України. Навіть на сході нас приймали дуже тепло, — розповів він. — А після виступу у Вінниці голова їхньої облдержадміністрації запропонував стати почесними мешканцями міста. У Житомирі після концерту тамтешній художник подарував усім шістьом “піккардійцям” їхні карикатури. А загалом якихось особливих пригод з ними під час туру не трапляється, бо усі дуже спокійні, запевнили нас співаки.
Джерело: 20 хвилин
Коментарів : 0

19 грудня, 2007р.Lilit

«Піккардійська терція»: «Ми однією ногою у шоу-бізнесі»

Назва цього колективу є синонімом слова «інтелектуальність у музиці», його диски колекціонують музичні гурмани, а потрапити на концерт вважають за честь як олігархи з політиками, так і вчителі з лікарями. При цьому хлопців з «Піккардійської терції» ніколи не можна було запідозрити у кон’юнктурності музики — вони завжди робили те, що їм самим подобалося. І ніколи не зраджували своїй родзинці — акапельному співу, без жодного інструмента.

Після 15 років існування колектив вирішив порадувати шанувальників великим туром «15 акапельних років». Квитки на концерт у Рівному, який відбудеться у суботу, восьмого грудня, у драмтеатрі, уже давно продано. За декілька днів до виступу перші учасники гурту Ярослав Нудик, Андрій Капраль і художній керівник Володимир Якимець знайшли декілька годин у своєму надщільному графіку, щоб поспілкуватися із журналістами та студентами МЕГУ.

— Банальне запитання: звідки взялася назва?

Ярослав Нудик: — Коли ми обирали назву для колективу, було багато різних пропозицій. Але за основу взяли музичний термін, щоб показати, що ми на сцені — люди невипадкові, у нас у кожного є професійна музична освіта. А ще хотілося, щоб завдяки нашій музиці люди могли запам’ятовувати цю назву.

Володимир Якимець: — Не всім навіть, вдавалося з першого разу її вимовити. Але коли ми почали трактувати сам термін, зрозуміли, що означили тим терміном сам характер групи — оптимізм, «веселе закінчення сумного» (піккардійська терція — музичний термін, що означає мажорне закінчення мінорного твору — Авт.).

— Прихильники скаржаться, що немає дисків у продажу...

Володимир Якимець: — Нині ми співпрацюємо з компанією «Укрм’юзік», яка має філії, де продає свою продукцію. Але не усюди може мати точки продажу, адже не є найбільшою в Україні. Проте мені здається, що попиту зараз менше, ніж пропозиції.

— Як вважаєте, сучасна сцена — це більше мистецтво чи шоу-бізнес?

Андрій Капраль: — Існує думка, що мистецтво та шоу-бізнес — справді речі, які не поєднуються. Але не можемо ми жити ні без першого, ні без другого. Існують незалежні групи, які не є учасниками шоу-бізнесової структури, проте за зароблені гроші вони записують альбоми із специфічною музикою. Проте нині усе диктує музичний ринок, а тому багато виконавців намагаються йти кон’юнктурною дорогою. Але той, хто справді хоче робити мистецтво, намагається ніби й бути в шоу-бізнесі, але при цьому залишається мистецьким і трохи інакшим, ніж усі інші.

Не знаю, добре це чи погано, але ми завжди себе вважали мистецьким колективом, та й слухачі нас саме так і трактують. Ми є однією ногою в шоу-бізнесі — концертуємо, беремо участь у поп-концертах, але разом з тим залишаємось самими собою.

Нудик: — Шоу-бізнес — це те саме мистецтво, просто це поняття можна поділити на високе мистецтво і масову культуру. Я б тут провів такі паралелі: в Україні зараз існує дуже багато туристичних фірм, які можуть вас завезти куди завгодно, хоч в Антарктиду. Але дуже мало підприємців, які хочуть займатися туристичним бізнесом в Україні, будувати тут готелі, відпочинкові комплекси, лижні бази. Тобто всі хочуть заробляти зараз і багато.

Ми ж почали заробляти не відразу. Пристойні гроші, яких достатньо, щоб утримувати групу самим, ми почали отримувати десь 2000 року. А до того часу ми утверджувались, доказували право на життя.

— Хто зараз ваші слухачі? І чи є різниця між тим, як вас сприймають на Заході та на bСході України?

Капраль: — Це, мабуть, видасться банальним, але нас однаково сприймають усюди, де б ми не були — в Україні, в Європі чи в Америці. Ми 15 років чесно робимо свою справу. Кожен день маємо репетиції, займаємося своєю роботою дуже відповідально, адже ніколи не використовуємо фонограм. А тому, щоб відпрацювати кількагодинний концерт «вживу», треба мати не лише талант, а й трохи професійних здібностей. А ще завжди підтримувати форму, оскільки голос — це як тіло спортсмена.

А щодо наших слухачів, то цілком можливо, що частину публіки ми й виховали, а хтось і був готовий до такої, акапельної музики. Був випадок: одна молода й доволі відома сьогодні співачка якось сиділа з нами у гримерці перед спільним концертом, а ми, готуючись, насвистували якусь мелодію. Її гримували, й вона спитала у гримувальниці: а хто це так гарно свистить? Та відповіла, що це львівські хлопці, вони багато різних мелодій так вміють. Співачка розплющила очі й здивовано вигукнула: «Так це ж «Піккардійська терція», я у дитинстві з батьками була на їхніх концертах». 15 років — це багато, тому в тих слухачів, хто у 90х був на наших виступах, вже є діти та онуки, котрі теж починають нас слухати.

Якимець: — Крім того, у деяких містах, крім Львова, вважається, що на наші концерти приходити престижно. Хай буде так (сміється).

Джерело: "Рівне Вечірнє"
Коментарів : 0

5 грудня, 2007р.Lilit

Бебі-бум від «Піккардійської терції»: 15 років – 15 діточок

Сьогодні вокаліст «Піккардійської терції» Богдан Богач удруге став батьком – його дружина у Львові народила донечку. Марічка, а саме так планують назвати її батьки, важить 3,700 та має на зріст 53 см, схожість наразі визначити важко, але вокал поставлений добре. Сам батько немовляти ще не бачив, оскільки перебуває в Дніпропетровську на концерті в рамках всеукраїнського туру «15 акапельних років». За словами менеджера «ПТ» Климовського Романа, перша пісня сьогоднішнього виступу буде присвячена саме цій визначній події.

На загал, це вже 15 за ліком дитина, яка народилася в «піккардійців» - у Ярослава Нудика та Романа Турянина – по 3 дітей, Андрія Капраля, Андрія Шавали, Романа Климовського та Богдана Богача – по 2 дітлахів різного віку. Єдиним холостяком у формації є лише художній керівник Володимир Якимець. Але якщо буде запроваджена номінація «найпродуктивніший» естрадний колектив України, то «піккардійці» не сумніваються, що перемога належатиме їм.

Коментарів : 0

28 листопада, 2007р.Lilit

Повна піснезбірня Піккардійської Терції

З нагоди 15-ліття Піккардійської Терції, яке ця неповторна капела відсвяткувала на початку жовтня цього року, столичне видавництво УКРМюзік www.ukrmusic.com.ua перевидало на аудіокомпактах без малого повну піснезбірню секстету. Відтепер на якісних носіях, у повноцінному, а не стисненому звуці, поціновувачам справжнього «янгольського співу» стали доступними рідкісні на сьогодні платівки «Антологія.Том1», «Сад Ангельських Пісень», «Ельдорадо», «Я придумаю світ».

Юрко Зелений

Джерело: Скриня
Коментарів : 0

22 листопада, 2007р.Lilit
18 січня 2007р.

Жовтневий палац

Різдвяний концерт "Піккардійьскої терції" на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка

Замовити квитки можна на сайті Ольвії
Коментарів : 4

20 листопада, 2007р.Lilit
Завдяки панові Володимиру Якимцю маємо анонс найближчих виступів „Піккардійської терції”!
Для більшої зручності розміщую їх у новинах сайту:

4 грудня-Дніпропетровськ

7 грудня-Тернопіль

8 грудня-Рівне

10 грудня-Луцьк


Дякуємо, любий Дональде!
Коментарів : 1

20 листопада, 2007р.Lilit

У “піккардійців” більше шансів, ніж у “ВВ”

Відомий львівський гурт і в Тернополі відзначатиме свої “15 аккапельних років”

Відомий львівський гурт “Піккардійська терція”, який приїжджає до Тернополя 7 грудня, наразі має більше шансів зустрітися з публікою, ніж славнозвісна група “ВВ”.

Виступ останньої, відмінили через те, що продали надто мало квитків. І хоча обидва гурти планували відвідати Тернопіль за нагоди всеукраїнських святкувань своїх річниць - “ВВ” 20-ї, а “Піккардійська терція” - 15-ї, тернополяни охочіше купують білети на “піккардійців”.

    • Наразі уже розкупили більшість квитків на місця у центральному секторі, - розповідає організатор концерту Олександр Пеньківський. - А загалом ми продали близько 12% квитків. І це - за два тижні до концерту.

В Івано-Франківську, де концерт вже відбувся, квитків за тиждень до виступу уже не було, стверджує він. У Тернополі ж наразі великі підприємства бронюють місця для своїх підлеглих. Наразі організатори обіцяють, якщо продадуть навіть 60% квитків, то концерт все одно відбудеться - у подарунок тернополянам.

Щодо подарунків ювілярам, то на своє 15-річчя “піккардійці” отримали єдиний матеріальний “презент” - від мера Львова. Він подарував їм акустичну гітару. Прихильники ж дарували свої емоції, подяки і радісні погляди, каже Олександр Пеньківський. А от друзі – організували їм ексклюзивну поїздку на старенькому львівському трамваї. Проте хлопці нею так і не скористалися. Поскаржилися, що не мають часу.

Квитки на виступ гурту “Піккардійська терція”, який відбудеться в “Березолі” 7 грудня о 19.00, коштують від 25 до 80 грн. Придбати їх можна у касах ПК “Березіль”, ЦУМі і торговому центрі “Орнава”.

Джерело: 20хвилин
Коментарів : 0

20 листопада, 2007р.Lilit

04 ГРУДНЯ 19:00

ПІККАРДІЙСЬКА ТЕРЦІЯ

15 років наживо!


В рамках концертного туру Україною «15 років з дня народження»!
м.Дніпропетровськ, театр ім.Горького,
просп. Карла Маркса, 97
90-250 грн.

ДОВІДКИ ТА АКРЕДИТАЦІЯ ЗА ТЕЛ (0562) 33-55-82

Коментарів : 1

20 листопада, 2007р.Lilit

"Піккардійська терція" посіла 2 місце в проекті "MuzDjuice"

"Піккардійська терція" зайняла 2 місце в 11 турі проекту "MuzDjuice", зорієнтованого популяризувати творчість як відомих гуртів, так і музичних початківців за допомогою новітніх мобільних технологій. За "Піккардійців" проголосували 7 804 абоненти. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба "Піккардійської терції".

Найбільш популярною стала пісня формації "Старенький трамвай", за яку проголосувало 3 857 абонентів. Перше місце посіла група "За край", замикає почесну трійку лідерів "Inferno". У кожному турі беруть участь 10 українських гуртів із 4 авторськими пропозиціями.

Механізм голосування простий - потенційні шанувальники з WAP-сайту завантажують пісні виконавців на свої мобільні телефони, прослуховують та голосують за ті, що сподобалися найбільше. За час проведення "MuzDjuicе" учасниками стали 96 вокальних колективів, які представляють різні напрямки музики: рок, поп, фолк, реп, інді, готику, хіп-хоп та інші. Їхню творчість оцінювали близько 147 тисяч абонентів одного з операторів мобільного зв’язку України.

По материалам: www.zaxid.net
Коментарів : 0

31 жовтня, 2007р.Lilit
На концерті у Хмельницькому

Шестиголоса „Піккардійська терція"


„Піккардійська терція" - це найвідоміший український колектив, який виконує пісні в жанрі a capella. Репертуар гурту дуже широкий. Музиканти співають як народні, так і сучасні пісні. Є в їхньому доробку і класичні твори минулих століть. „Ми постійно працюємо над тим, щоб зробити кожний новий альбом не схожим на попередні, аби він приносив щось нове і слухачам, і нам. Адже наші слухачі - це досить вимоглива публіка, і тому що-небудь їм не запропонуєш. Взагалі, ми дотримуємося принципу, що краще випустити один альбом раз на три роки, ніж три альбоми в один рік. Можливо, це й не по-шоу-бізнесовому, зато чесно по відношенню до слухачів", - розповідають „піккардійці". За словами музикантів, найважче створювати аранжування до фольклорних пісень. Адже ці композиції багато хто знає, і їх не можна сильно „перевантажувати" новою обробкою. Разом з тим, своя родзинка у виконанні таких композицій повинна бути обов'язково.

Колектив існує вже 15 років. За цей час його склад дещо змінився, з чотирьох учасників „Піккардійська терція" виросла до шести. „Після зміни складу нам рік довелося працювали тільки на те, щоб гурт вийшов на той рівень, який в нього був до того", - кажуть музиканти. Вони дуже прискіпливо ставляться до творчості і „викладаються" повністю: „Люди, які приходять на наші концерти, не повинні знати, як тяжко нам дається їх виконання. Вони мають отримувати задоволення від нашого співу".

Час від часу учасники колективу беруть участь і в інших проектах. Наприклад, В'ячеслав Нудик вже багато років веде на радіо передачу „Автохвиля", хоча керувати машиною не вміє. Володимир Якімець іноді пише музику для показів мод, а Андрій Капраль свого часу експериментував з джазовим квартетом, в якому був вокалістом. Однак вони запевняють, що така діяльність жодним чином не заважає творчості в „Піккардійській терції", оскільки останню учасники гурту вважають своєю першочерговою роботою. Разом з тим ідея створити колектив, який би виконував пісні a capella, виникла у музикантів спонтанно. „Іноді самі дивуємося, як це в нас вийшло. Просто до створення „Піккардійської терції" довгий час виступали в хорах, навчалися мистецтву співу, а потім якось все сталося само собою", - кажуть учасники колективу. Неординарною назвою свого гурту вони хотіли показати, що не є випадковими людьми на сцені: термін „Піккардійська терція" ввів в 1970-х роках композитор Анатолій Кос-Анатольський. Це зворот в кінці мажорного або мінорного твору. Його в своїй творчості активно використовував Йоган Себасть'ян Бах. А ще задовго до того „піккардійська терція" була присутня в народній музиці. Назва нашого колективу добре запам'ятовується, хоча люди не завжди правильно її вимовляють".

Незважаючи на п'ятнадцятирічну історію, в "Піккардійської терції" дуже мало кліпів:„Оскільки наша музика "неформатна", кліпи все одно не будуть часто показувати по телебаченню. Тому їх зйомка для нас - це витрачені на вітер гроші. Краще на ці кошти записати новий альбом".

Учасники гурту мають гарне почуття гумору і часто жартують під час концертів. Також вони іноді створюють „дружні шаржі" - кумедні кавер-версії композицій інших виконавців, наприклад, власна версія пісні „Ти мій" Ірини Білик. А відомий гурт „Мертвий півень" переспівав їхню пісню „Старенький трамвай". Композиція вийшла „роковою" і носить назву „Старенький „Харлей". Самі „піккардійці" також створили нову версію цього свого хіта. "Це пов'язано з тим, що ми дуже часто виконуємо композицію, і вона нам дещо „приїлася". А коли вже пісня виконується на „автопілоті" і не відчуваються емоції при її співі, треба або щось з нею робити, або взагалі не виконувати. Тому ми вирішили створити нову версію, яка звучить зовсім інакше, і тепер співаємо її з набагато більшим натхненням", - кажуть вони.

Музикантам, які тільки починають займатися власною творчістю, „піккардійці" радять в першу чергу шукати оригінальне „обличчя", яке не було б подібне на інші: „Якщо ж так не виходить, то ваша майстерність повинна бути на три голови вище від інших виконавців, щоб обскакати їх в цьому. А ще потрібно бути впертим. Якщо довго битися головою об стінку, це буде боляче, але в один прекрасний момент стінка впаде. Так само і наш колектив більше п'яти років існував лише на голому ентузіазмі. Але ми вистояли".

Хмельницкий 2007-10-30


Автор: Денис ШАШЕНОК
Джерело: 20хвилин
Коментарів : 0

31 жовтня, 2007р.Lilit
Відео з виступу „Піккардійської терції” на святкуванні Дня Києво-Могилянської академії.

Циганська пісня (завантажити)

Єлисейські поля (завантажити)


Автор: skazhenyj_pes
Коментарів : 0

24 жовтня, 2007р.Lilit
Відео "Ти на землі - Людина" з концерту в Івано-Франківську
23 жовтня, 2007р.


Автор фото і відео: Almys
Коментарів : 0

22 жовтня, 2007р.Lilit

"Піккардійська терція" зачастила до Вінниці


У вересні група відзначила своє 15-річчя, з нагоди якого і гастролює по Україні. У Вінниці знамениті львів'яни співали вже втретє, причому всі концерти відбулися протягом останнього року

Цей гурт вінницькі шанувальники акапельного мистецтва чекали з нетерпінням. Дізнавшись напередодні про приїзд знаменитого львівського секстету, усі квитки на концерт "Піккардійської терції" люди замовили ще до початку їх розповсюдження. Тож 20 жовтня в театрі Садовського, де концертувала вокальна формація, не було жодного вільного місця. Співаки приїхали до міста з новою концертною програмою - "15 акапельних років". Саме із нею вони зараз гастролюють по Україні, відзначаючи свій ювілей. Для Вінниці це вже третій концерт вокальної формації, при чому усі виступи проходили протягом останнього року. Як відзначають організатори, приймати так часто цих гостей щастить далеко не кожному місту. Хіба що Львову, звідки співаки родом.

- Коли їхали до Вінниці вперше, дуже хвилювалися - не знали, як зустрінуть, чи знайомі люди з нашою творчістю, адже гурт не широкоформатний і не "для стадіонів"... Були шоковані, коли вихід на сцену публіка зустріла шаленими оплесками. Дуже рідко буває, коли зал стоячи аплодує вже на початку концерту. - згадує учасник групи Андрій Капраль.

Цього разу вінничани не менш гаряче підтримали улюблену групу. А співаки порадували публіку новими піснями і виконали старі добрі хіти у новій інтерпретації.

- Зрозуміти до кінця, що нас усіх тримає разом так довго, дуже складно, - продовжує Андрій. - Кожен з нас є частиною однієї великої сім'ї. І дякуємо Богу, що він дає нам терпіння, людську любов і повагу, щоб ми могли жити в одному колективі. Якби цього не було, то, напевно, наш склад вже змінився 35 разів. Тим більше, на відміну від інших гуртів, замінити одну людину у нас не так вже просто. Тут кожен голос важливий. Якщо "випадає" один, то треба змінювати все, і невідомо, чи це буде на краще.

Джерело: 20хвилин
Коментарів : 0

17 жовтня, 2007р.Lilit

«Інфаркт терції» від «Піккардійської терції»


«Хоч щасливим бути – їдь До Львова», - пісенно запевняли киян шестеро учасників української вокальної формації «Піккардійська терція». І така ода рідному місту небезпідставна, адже без Львова, переконують львів’яни, не було б і «Піккардійської терції», яка уже 15-й рік поспіль дивує не лише українського, але й європейського слухача оригінальною манерою, сильним вокалом та багатим репертуаром.

Саме 15-річчя творчої діяльності святкувала вокальна формація «Піккардійська терція» 7 жовтня на сцені столичного «Палацу «Україна». У переповненому залі зібралися шанувальники-однодумці, які не один рік знають львівський гурт або є їхніми прихильниками вже півтора десятка років.

Святкувати уродини «Терція» вирішила з розмахом, а саме – концертним туром по всій Україні. Початком став виступ у Києві, на черзі Львів (9 жовтня, Театр ім. Марії Заньковецької), а всього ювілейне турне заплановане п’ятнадцятьома містами України.

Формальним днем народження гурту «Піккардійська терція» вважається 24 вересня, а точкою відліку естрадної кар’єри - виступ у Львівському університеті ім. Івана Франка. «Піккардійці» вважають голос найдосконалішим інструментом, за допомогою якого до людей можна донести слово. З цією метою і було створено колектив «Піккардійська терція» , який працює у жанрі акапело (a capella – без інструментів), а його репертуар поєднує в собі найрізноманітніші стилі та жанри – поп, рок, кантрі, джаз, світові хіти, народні та авторські пісні, класичні твори.

У день своїх уродин учасники колективу курсували рідним Львовом у трамваї за маршрутом №2 і виконували свої пісні, серед яких відомий й улюблений багатьох гімн львівському міському транспорту «Старенький трамвай». Також «піккардійці» висадили 15 дубів у львівському парку «Знесіння». «Дуби, за філософією друїдів, символ міцності, - прокоментував подію один з учасників гурту Славко Нудик. – І ми таким чином хотіли собі побажати довговічності і згуртованості».

На сцені столичного «Палацу «Україна» «Піккардійська Терція» нечасті гості. Колектив не влаштовує звітних концертів, не співає у нічних клубах, не підтримує пісенно ту чи іншу партію і не вважає виступ хорошою нагодою нагадати про себе. Адже їх і так не забувають. Найкраще підтвердження цьому – аншлаг у «Палаці «Україна». Окрім того їх знають і шанують закордоном, зокрема у Німеччині, Канаді, Італії, Польщі, Франції, про них чули навіть у Брюселлі, де минулого року «Терція» виступала перед депутатами Єврокомісії. За 15 років діяльності у творчому здобутку формації назбиралося понад 300 пісень найрізноманітніших жанрів, проспіваних 12-ма мовами світу. Частина пісень укладена в 9 музичних СD.

Київську публіку розігрівати не довелося. Уже після першої пісні, життєвого кредо гурту «Піккардійська Терція» на слова Василя Симоненка – «Ти знаєш, що ти людина» - зал вибухав аплодисментами, підспівував, приплескував і навіть на прохання виконавців допомагав свистіти. Глядачі стали співвиконавцями пісень і продемонстрували відмінне знання творчості колективу, адже після перших «акордів» кожної наступної відомої пісні лунала підтримка з залу –оплески. А репертуар гурту надзвичайно розмаїтий: це пісні на вірші Ігоря Білозіра, Богдана Лепкого, Володимира Івасюка, Віктора Морозова , Поля Валері, Едгара По, Роберта Бернса і навіть переспіви Стінга, Еріка Клептона та Бреговича. Того вечора зі сцени прозвучали «Старенький трамвай», «Пустельник», «Капелюх», «Шізгара», «Sole mio», «Берег ріки», «Шаляла», «Нехай і холод і вітри» та багато інших пісень.

Однак, окрім 15-річчя, у «Піккардійської терції» було ще декілька приводів зібрати своїх шанувальників та однодумців. Одним з них став вихід також ювілейного, правда, десятого альбому під назвою «Етюди». Учасники зізналися, що назву нового СD придумали, а от з виходом доведеться зачекати. Але, вочевидь, недовго, адже декілька композицій з нового альбому таки презентували, серед яких «Останній літній дощ», «Очі відьми» та інші.

Родзинкою ювілейного концерту став виступ акапельного німецького колективу “Terzinfarkt”, назва якого перекладається як «інфаркт терції». Учасники «Піккардійської терції» переконують, що у них справді був інфаркт як від назви колективу, так і від їхньої манери виконання, адже як українські, так і німецькі виконавці працюють в одному напрямку. Німецькі гості приїхали привітати своїх українських колег і супроводжуватимуть їх у ювілейному турі Україною. Першою несподіванкою для слухачів стала співзвучна з «піккардійською» манера виконання. Наступною несподіванкою, яка переросла у здивування і вибухнула бурхливими аплодисментами, стало звернення до залу одного з учасників гурту “Terzinfarkt” до слухачів… українською мовою без акценту. Виявляється, у складі німецького колективу, який складається з п’яти учасників, є українець за походженням Василь Біль.

У доробку “Terzinfarkt”, як розповіли учасники гурту, здебільшого англомовні пісні їхньої молодості. Німецький чоловічий квінтет також зарекомендував себе як добре злагоджений оркестр: кожен учасник – окремий інструмент. У їхньому арсеналі були й барабани, великі та малі, гітари, духові та інші інструменти. Разом це складало враження присутності на сцені окрім п’яти виконавців ще й когорти музикантів.

У німецьких гостей – своя розважальна програма. Окрім музичних композицій це ще й своєрідний «німецький» гумор, озву чуваний єдиним україномовним учасником. Кожній пісні передувала весела історія, яка викликала ажіотаж серед публіки. Глядачі гумор німецького гурту оцінили по заслузі, тому й на сцену почали виходити прихильники з квітами. Це, в свою чергу, здивувало німецьких виконавців, на батьківщині яких такого звичаю – висловлювати вдячність квітами – нема. Коли учасники “Terzinfarkt” на підтвердження того, що вони вивчили українську мову, почали виконувати пісню «Піккардійської терції», прийшла черга глядачів здивуватися - схожість була очевидною. Німецьких гостей проводжали щирими та гучними оплесками.

Незважаючи на зливу, яка напередодні прошуміла вулицями Києва, у залі столичного «Палацу «Україна» панувала тепла та душевна атмосфера. Ювілярам – гурту «Піккардійська терція» - аплодували стоячи. Попереду – інші міста України. Прощатися з учасниками вокальної формації довелося, але ненадовго – незабаром вихід нового СD «Етюди», а отже і нагода зустрітися ще раз.

Євгенія Ковалевська
Джерело: АртВертеп
Коментарів : 0

< 1 2 3 ... 13 14 15 16 17 >

Календар
Сiчень 2019
ПнВвСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Лiнки
Офіційний сайт

© SeaStorm design 2004—2019